Головна | Мій профіль | Вихід| Вхід                   УВАГА ! Сайт перинатального центру змінюється та переїжджає на інший ресурс. Нова адреса https://mid.te.ua


Групи

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Flag Counter


ІІ. 50-ті роки

 

      В 1952–53 роках заклад очолювала Рижак Надія Василівна, яка доклала максимум зусиль, щоб пологовий будинок став найкращим в області. Надія Василівна проходила школу професійної майстерності у Лурьє Олександра Юдимовича (головного акушера-гінеколога Мінздрава УРСР, одного з визначних фахівців і організаторів акушерської допомоги в Україні 40-50-х років ХХ ст.). Рижак Н. В. була талановитим лікарем, віртуозним хірургом, видатним організатором акушерсько-гінекологічної служби. Надія Василівна в 1953 році стала головним акушером-гінекологом Обласного відділу охорони здоров’я, працювала на цій посаді до 1980 року. Рижак Надії Василівні в 1964 році присвоєно звання «Заслужений лікар України», в 1970 році нашу колегу нагороджено медаллю «За трудову доблесть», а в 1971 році – орденом Трудового Червоного Прапора. В 1972 році отримала знак «Відмінник охорони здоров’я», а в 1999 році – медаль «Захиснику Вітчизни».

        

 

 

Головним лікарем Тернопільського міського акушерсько-гінекологічного об’єднання 1953 року стала акушер-гінеколог Авер'янова Надія Іванівна. Трудове життя Надії Іванівни почалось з 13 років. Вона рано залишилась сиротою - батьки померли від голоду. Свій шлях в медицині розпочала санітаркою, потім працювала акушеркою. Під час другої світової війни була медичним працівником в партизанському загоні. Після війни отримала вищу медичну освіту, здобула фах акушера-гінеколога. ("Про маму" - спогади дочки Авер'янової Н.І.

    

 

 

Завідувачем жіночої консультації довгі роки (до початку 70-х) працював Шупєйкін Микола Олександрович.

 

Акушери-гінекологи пологового будинку 50-тих років:

  • Бурденюк Людмила Іванівна,
  • Чернета Єва Михайлівна,
  • Безуглова Алла Миколаївна,
  • Грижак Гнат Петрович,
  • Дубовицька Тамара Федорівна (була завідувачем почергово всіх відділів стаціонару, нині проживає в Москві),
  • Сухорукова Дариса Олександрівна (була завідувачем пологових відділів),
  • Галагура Тамара Іванівна,
  • Кравченко Марія Михайлівна та інші.

 

Єдиним дитячим лікарем («мікропедіатром») в 50-ті роки в лікувальному закладі була Борисюк Наталя Тимофіївна. Фактично вона є першим неонатологом в Тернополі. В нашому закладі плідно працювала до 1967 року. Потім призначена на посаду головного педіатра Обласного відділу охорони здоров’я, перебувала на цьому відповідальному посту до 1988 року.

 

         В 50-ті роки молодими дівчатами почали роботу в пологовому будинку ветерани нашого закладу, а саме:

  • акушерки: Червякова Віра Григорівна, Іванова Катерина Павлівна, Вороніна, Юхно Катерина Дем’янівна, Цесюк Марія Іванівна, Цибульська Євдокія Нікіфорівна, Ястремська Анна Юхимівна, Косяченко (Маріупольська) Софія Марківна (працювала з 1952 року акушеркою жіночої консультації, з 1960 року була старшою акушеркою обсерваційного відділу);
  • дитячі медичні сестри: Плеханова Галина Пилипівна, Александрова Галина Дмитрівна.

 

         В ті часи для знеболення операцій та маніпуляцій переважно використовувалась місцева інфільтраційна та провідникова анестезія. Зрідка застосовувались маскові ефірно-повітряні наркози з допомогою маски Есмарха, апарата Омбредана-Садовенко. З появою в 1955 році наркозних апаратів типу «Красногвардеец», «УНА-1» для забезпечення анестезії під час операцій в штат пологового будинку були прийняті медсестри, фельдшери-наркотизатори. Перші з них — Панчугіна Анна Дмитрівна (пізніше була головною акушеркою пологового будинку), Савицька, Жижина, Аверкова Марія Мефодіївна, Харечко І. К.

 

         З травня 1956 року розпочато будівництво нового корпусу пологового будинку по вул. Замковій (в той час вул. Суворова). В 1960 році здійснено переїзд до нової будівлі. В той час був лише один корпус, в ньому тепер розташований пологовий стаціонар.

 

        

 

 

 

 

 

далі