ВІДДІЛ НЕОНАТАЛЬНОГО ДОГЛЯДУ ТА ЛІКУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ
Завідувач відділу Васьковець Світлана Захарівна.
Вища кваліфікаційна категорія, стаж за спеціальністю 27 років, стаж на посаді завідувача відділу 17 років. Пройшла навчання на тренінгах «Актуальні питання неонатології» в рамках Україно–Швейцарської програми «Здоров'я матері та дитини», стажування з неонатології у Варшавському медичному університеті (Польща); тренінг «Актуальні питання щодо безпеки імунізації та кризової комунікації» (Київ); з 2008р. по 2012р. займала посаду позаштатного неонатолога області.
Старша медична сестра Макар Ольга Петрівна - вища кваліфікаційна категорія (сестринська справа)
Лікарі ординатори відділу:
Кучер Ірина Іванівна;
Рибак Олег Михайлович;
Артимович Оксана Олексіївна;
Вівчар Ольга Георгіївна;
Пискар Галина Євгенівна;
Сусла Галина Богданівна;
Панасюк Галина Павлівна.
З 2003 року ТОКПЦ «Мати і дитина» носить звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Протягом 12 років цей статус був неодноразово підтверджений. Медичний персонал відділу дотримується 12 принципів грудного вигодовування. Систематично проводиться навчання медичного персоналу щодо впровадження підтримки грудного вигодовування. В пологовій залі проводиться двохгодинний контакт «шкіра до шкіри» з дотриманням кроків теплового ланцюжка, рання контамінація грудним молоком. Підтримується практика партнерських пологів, вільне відвідування породіллі (матері і дитини) у відділі спільного перебування, заохочується психологічна підтримка членів родини у догляді за новонародженим на всіх етапах перебування у закладі. Створені групи підтримки грудного вигодовування. Консультанти надають інформаційну підтримку матерям щодо грудного вигодовування телефоном та при особистому спілкуванні. У відділі не використовуються рутинні методи обстеження новонароджених.
Основні напрями роботи:
1. Забезпечення оптимальних умов для здорових новонароджених, контакт «шкіра до шкіри» з матір'ю або батьком після пологів:
|
|
2. Проводиться вакцинація новонароджених згідно календаря щеплень, обстеження новонароджених на спадкові захворювання: фенілкетонурію, гіпотиреоз, муковісцидоз та адреногенітальний синдром.
3. У відділі неонатального догляду активно впроваджується виходжування маловагових дітей методом «Мама-кенгуру». Ця ефективна методика забезпечує потреби новонародженого в теплі, грудному годуванні, підтримує психологічний контакт з матір'ю, захищає від інфекцій.
|
|
4. Надається професійна допомога породіллям з питань грудного вигодовування, необхідності профілактичних щеплень та гігієнічного догляду за новонародженими, збереження та зміцнення здоров'я немовляти, психологічна підтримка матерів та сім’ї в умовах ранньої адаптації, успішного початку грудного вигодовування, догляду за новонародженими в пологовому стаціонарі.