Головна | Мій профіль | Вихід| Вхід                   УВАГА ! Сайт перинатального центру змінюється та переїжджає на інший ресурс. Нова адреса https://mid.te.ua


Групи

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Flag Counter


ІХ. Створення обласного перинатального центру

 

     З 1 січня 2008 року згідно рішення Тернопільської обласної ради №217 від 13.07.2007 р. проведено реорганізацію Тернопільського міського комунального пологового будинку в комунальний заклад Тернопільської обласної ради Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» — акушерсько-гінекологічне об’єднання ІІІ рівня надання медичної допомоги на 195 ліжок (з них 115 акушерських), має в своєму складі такі відділи:

 • консультативну жіночу консультацію з центром планування сім’ї;
 • І пологовий відділ на 35 ліжок;
 • ІІ пологовий відділ на 30 ліжок;
 • відділ патології вагітних на 30 ліжок;
 • відділ екстрагенітальної патології вагітних на 20 ліжок;
 • відділ неонатального догляду новонароджених;
 • відділ інтенсивної терапії та реанімації новонароджених;
 • відділ оперативної гінекології на 40 ліжок;
 • відділ консервативної гінекології на 40 ліжок;
 • відділ анестезіології та реанімації на 6 ліжок;
 • відділ пренатальної діагностики;
 • клінічну, біохімічну та бактеріологічну лабораторію.

 

     Передумовою створення перинатального центру в тернопільській області була нагальна потреба забезпечення ефективної висококваліфікованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної медичної допомоги шляхом об’єднання діяльності акушерської та неонатологічної служб.

 

     Зі створенням Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» почав розвиватись такий важливий напрямок діяльності колективу, як організаційно-методична допомога акушерам-гінекологам області з питань удосконалення роботи стаціонарних та амбулаторних підрозділів районних лікарень. Щомісяця проводяться інспекторські виїзди бригад перинатального центру в різні райони області, виїзні медичні ради з аналізом виявлених недоліків та рекомендованими заходами для покращення роботи. В ТОКПЦ  відбувається підготовка та удосконалення фаху лікарів УЗД, анестезіологів, акушерок. Акушери-гінекологи та анестезіологи перинатального центру несуть чергування по екстреній медичній допомозі, при необхідності виїжджають в райони області для надання невідкладної допомоги в ургентних складних ситуаціях.  

     Перинатальний центр є базою підготовки інтернів акушерів-гінекологів, навчанням і роботою яких керує заступник головного лікаря з медичної частини Якимчук Валентина Дмитрівна. Лікарі-інтерни несуть чергування по гінекології, щоденно оволодівають фахом в усіх відділах закладу. Багато вихованців Валентини Дмитрівни після закінчення інтернатури успішно працюють в пологових будинках України.

 

     З моменту створення Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» з 01.01.2008 року, нормативно-правова база МОЗ України, що регламентує створення та роботу регіонального перинатального центру ІІІ рівня, була значно доповнена. З метою приведення структури закладу у відповідність до сучасних вимог та покращення ефективності його роботи приміщення Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» потребують реконструкції.

Мета: покращення демографічної ситуації в Тернопільській області, зниження материнської, малюкової смертності та інвалідності дітей шляхом підвищення якості та доступності спеціалізованої акушерської і перинатальної допомоги жителям регіону.

Завдання: створення сучасного регіонального перинатального центру ІІІ рівня з використанням інноваційних технологій та забезпеченням його сучасним обладнанням з метою надання високоспеціалізованої допомоги вагітним, роділлям, породіллям з важкою екстрагенітальною та акушерською патологією, новонародженим з хворобами перинатального періоду.

на початок