ІХ. Створення обласного перинатального центру
З 1 січня 2008 року згідно рішення Тернопільської обласної ради №217 від 13.07.2007 р. проведено реорганізацію Тернопільського міського комунального пологового будинку в комунальний заклад Тернопільської обласної ради Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» — акушерсько-гінекологічне об’єднання ІІІ рівня надання медичної допомоги на 195 ліжок (з них 115 акушерських), має в своєму складі такі відділи:
- консультативну жіночу консультацію з центром планування сім’ї;
- І пологовий відділ на 35 ліжок;
- ІІ пологовий відділ на 30 ліжок;
- відділ патології вагітних на 30 ліжок;
- відділ екстрагенітальної патології вагітних на 20 ліжок;
- відділ неонатального догляду новонароджених;
- відділ інтенсивної терапії та реанімації новонароджених;
- відділ оперативної гінекології на 40 ліжок;
- відділ консервативної гінекології на 40 ліжок;
- відділ анестезіології та реанімації на 6 ліжок;
- відділ пренатальної діагностики;
- клінічну, біохімічну та бактеріологічну лабораторію.
Передумовою створення перинатального центру в тернопільській області була нагальна потреба забезпечення ефективної висококваліфікованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної медичної допомоги шляхом об’єднання діяльності акушерської та неонатологічної служб.
Зі створенням Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» почав розвиватись такий важливий напрямок діяльності колективу, як організаційно-методична допомога акушерам-гінекологам області з питань удосконалення роботи стаціонарних та амбулаторних підрозділів районних лікарень. Щомісяця проводяться інспекторські виїзди бригад перинатального центру в різні райони області, виїзні медичні ради з аналізом виявлених недоліків та рекомендованими заходами для покращення роботи. В ТОКПЦ відбувається підготовка та удосконалення фаху лікарів УЗД, анестезіологів, акушерок. Акушери-гінекологи та анестезіологи перинатального центру несуть чергування по екстреній медичній допомозі, при необхідності виїжджають в райони області для надання невідкладної допомоги в ургентних складних ситуаціях.
Перинатальний центр є базою підготовки інтернів акушерів-гінекологів, навчанням і роботою яких керує заступник головного лікаря з медичної частини Якимчук Валентина Дмитрівна. Лікарі-інтерни несуть чергування по гінекології, щоденно оволодівають фахом в усіх відділах закладу. Багато вихованців Валентини Дмитрівни після закінчення інтернатури успішно працюють в пологових будинках України.
З моменту створення Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» з 01.01.2008 року, нормативно-правова база МОЗ України, що регламентує створення та роботу регіонального перинатального центру ІІІ рівня, була значно доповнена. З метою приведення структури закладу у відповідність до сучасних вимог та покращення ефективності його роботи приміщення Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» потребують реконструкції.
Мета: покращення демографічної ситуації в Тернопільській області, зниження материнської, малюкової смертності та інвалідності дітей шляхом підвищення якості та доступності спеціалізованої акушерської і перинатальної допомоги жителям регіону.
Завдання: створення сучасного регіонального перинатального центру ІІІ рівня з використанням інноваційних технологій та забезпеченням його сучасним обладнанням з метою надання високоспеціалізованої допомоги вагітним, роділлям, породіллям з важкою екстрагенітальною та акушерською патологією, новонародженим з хворобами перинатального періоду.