Головна | Мій профіль | Вихід| Вхід                   УВАГА ! Сайт перинатального центру змінюється та переїжджає на інший ресурс. Нова адреса https://mid.te.ua


Групи

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Flag Counter


АКУШЕРСЬКЕ ПІСЛЯПОЛОГОВЕ ВІДДІЛЕННЯ СПІЛЬНОГО ПЕРЕБУВАННЯ МАТЕРІ І ДИТИНИ

     Коли пологи або кесарський розтин залишились позаду, жінок, які стали мамами (акушери-гінекологи називають їх породіллями), переводять з новонародженими малюками у відділення спільного перебування матері та дитини, який розміщений і працює разом з відділенням для новонароджених, які перебувають спільно з матерями. Наші відділи, як і всі інші підрозділи перинатального центру, дотримуються всіх основних принципів грудного вигодовування, до яких зобов’язує статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Доречно пригадати, що цей статус присвоєний нашому лікувальному закладу в 2003 році, одному з перших в Україні і першому в Тернопільській області. 

     У відділенні спільного перебування матері та дитини створено умови для того, щоб немовлята були постійно поруч зі своїми матусями, зігріті їх любов’ю та теплом, доглянуті ласкавими материнськими руками. Також забезпечується можливість годувати дитинку «на вимогу» виключно грудним молоком.

     Ми спільно з «дитячим» медичним персоналом застосовуємо у догляді за породіллями та немовлятами сучасні технології:

  • вільне сповивання діток;
  • відмова від використання пустушок, сосок (за необхідності догодовування малюків), догодовування здійснюється за допомогою маленької скляночки або одноразового шприца без голки;
  • участь родини у догляді за новонародженими;
  • виходжування недоношених немовлят методом «мама-кенгуру»;
  • мінімальний медикаментозний вплив при нормальному перебігу післяпологового періоду;
  • рання виписка додому, коли породілля та новонароджений здорові;
  • анонімне анкетування породіль з метою з’ясування, на що звернути увагу, над чим працювати медичному персоналу.

     Лікарі та акушерки відділення спільного перебування матері та дитини багато уваги приділяють просвітній роботі з породіллями, навчають правильно харчуватись в період грудного вигодовування, як годувати малюків, доглядати за молочними залозами, дотримуватись гігієнічних правил в післяпологовому періоді, на що звертати найбільшу увагу після виписки додому, як діяти у випадку, коли виникають труднощі в грудному вигодовуванні, «загрозливі симптоми» у матері або дитини.  

                 Допомогти молодим мамам (звичайно, за їх згодою) у догляді за немовлятами можуть близькі родичі – чоловік або один із батьків.

Що необхідно мати членам родини, які хочуть прийти до породіллі?  Відвідувачі повинні бути обстежені на відсутність туберкульозу легень, тобто мати нормальний результат флюорографії органів грудної клітки, зробленої протягом останнього року. Також відвідувачі повинні бути здоровими в даний час – не мати проявів інфекцій верхніх дихальних шляхів, кишкових інфекційних захворювань, гнійничкових уражень шкіри, не бути у контакті з хворими на інфекційні захворювання. Необхідно мати комплект одноразового одягу для відвідувачів – халат, бахіли, а верхній одяг залишати в гардеробі (знаходиться в приймальному відділенні).

          Слід пам’ятати, що метою перебування членів родини в палаті з молодою мамою є допомога їй в догляді за новонародженою дитиною. Тому не потрібно приводити у відділ маленьких дітей. Рекомендуємо також уникати візитів колег по роботі, подруг, далеких родичів, просто знайомих. Якщо вони хочуть привітати молоду матусю з радісною подією народження дитинки, то можуть передати їй листівку, передачу з подарунком, з корисними для породіллі продуктами.

        Весь медичний персонал відділу спільного перебування матері та дитини працює з любов’ю до своєї роботи і до пацієнтів, завжди готовий допомогти кожній породіллі.                                                                                             

  Пам'ятка породіллі при виписці

Завідувач відділу 

Грабчак

Ірина Леонідівна

лікар акушер-гінеколог 

вищої кваліфікаційної 

категорії

Старша акушерка 

 

 

 

Лікарі ординатори:

Вороблевська Людмила Богданівна

Галич Оксана Василівна

Паршин Оксана Йосипівна