Головна | Мій профіль | Вихід| Вхід                   УВАГА ! Сайт перинатального центру змінюється та переїжджає на інший ресурс. Нова адреса https://mid.te.ua


Головна » Статті » Консультації психолога

Школа відповідального батьківства

Школа відповідального батьківства

     Після пологів жінка повинна відновитись не тільки фізично, а й психоемоційно. Це буде запорукою її здоров’я та  здоров’я її дитини. Адже саме в цей ранній період закладається фундамент емоційного ресурсу особистості.

     Зрозуміло, що мама, яка переживає розлади настрою після пологів і сама потребує сторонньої допомоги, не може сформувати здорові, теплі, стабільні стосунки зі своєю дитиною. Дитина  має потенціал до росту і розвитку, однак він не може бути реалізований при відсутності материнського піклування. Саме якість материнського догляду за дитиною є основою  її психічного здоров’я  або його відсутності в майбутньому.

     Врівноважена мати  може , наприклад, прийняти сильні страхи  дитини і відреагувати таким чином, щоб дитина отримала назад перелякану себе, але вже в тій формі, в якій вона може перенести ці страхи. У випадку неблагополучного дитинства, якщо потреба дитини в материнській любові не задоволена, негативні емоції перевантажують її, а невдалий досвід тих ранніх стосунків неначе тримає ,,в полоні”. І от вже доросла людина ворожо сприймає життя, людей і навіть власний внутрішній світ. Вона відчуває своє внутрішнє приниження і, вчинивши незначний вчинок, не може позбавитись почуття провини. У випадку соціального успіху, значних досягнень, така людина не може відчувати задоволення собою і каже при цьому, що ,, це недостатньо добре, треба зробити краще”.

     Тому таким важливим є відвідування подружньою парою Школи відповідального батьківства, де однією з пропонованих тем лекцій є :,,Післяпологове відновлення. .Ознаки післяпологової депресії”  Першу частину  цього заняття проводить лікар акушер-гінеколог,а другу - практичний психолог КЖК з ЦПС ,,ТОКПЦ Мати і дитина”.

     Післяпологова хандра – це стан, який переживає більшість жінок  після народження дитини. Жінка часто і без причини плаче, а також може ставати дратівливою, нетерпимою, невгамовною, збудженою і відчуває  себе самотньо і сумно. Це може тривати як кілька годин, так і кілька тижнів. Цей стан, зазвичай, не потребує лікування. У більшості випадків, коли молода мама починає спілкуватись з іншими матерями, відвідує заняття в нашій групі,  стан післяпологової хандри минає сам собою. Післяпологова депресія може проявитись через кілька тижнів або навіть місяців після народження дитини, при цьому не обов’язково першої дитини. Смуток, розпач, тривожність, дратівливість проявляються більш виражено. Жінка не може виконувати свої щоденні обов’язки. В цьому випадку необхідно обов’язково звернутись за допомогою до лікаря.

     Чоловік , близькі родичі жінки, які помічають розлади настрою у породіллі, повинні рекомендувати  жінці звернутись в ТОКПЦ ,, Мати і дитина “ для того, щоб отримати  консультацію лікаря акушера-гінеколога, а також практичного психолога.

 

Практичний психолог КЖК з ЦПС ТОКПЦ ,,Мати і дитина”

 Тимчак Алла Михайлівна

Категорія: Консультації психолога | Додав: Andrew (22.04.2015) W
Переглядів: 1585 | Теги: післяпологове консультування, школа відповідального батьківства, Післяпологова депресія | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
avatar