Головна | Мій профіль | Вихід| Вхід                   УВАГА ! Сайт перинатального центру змінюється та переїжджає на інший ресурс. Нова адреса https://mid.te.ua


Групи

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Flag Counter


ВІДДІЛ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ

     Відділ інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) відкрито 01 січня 2008 року на базі  перинатального центру «Мати і дитина». Статус нашої лікувальної установи як закладу ІІІ рівня надання допомоги зумовлює госпіталізацію та розродження вагітних з найскладнішою акушерською патологією та тяжкими захворюваннями внутрішніх органів (серця, легень, ендокринної системи, неврологічними порушеннями). Але перш за все, в перинатальному центрі концентруються роділлі з передчасними пологами з усієї Тернопільської області. Тому до відділу інтенсивної терапії новонароджених на лікування потрапляють діти з найрізноманітнішою патологією. Щороку – від 220 до 260 немовлят. Це малюки з вродженими пневмоніями, з вродженими вадами розвитку, діти, народжені в асфіксії. Проте, більшість наших пацієнтів (70%) – це «поспішайки» – дітки, які народились передчасно.

     Керує відділом фахівець з 30-річним стажем, лікар вищої категорії Скубенко Неля Володимирівна

     Незважаючи на молодий вік відділу (всього 10 років), тут працюють справжні професіонали – лікарі Тріщук І.Б., Яворський С.В., Кондратюк О.Я., Михальчишин А.Г.. Старша медсестра Паряк І.І. та її підопічні медсестрички та санітарочки щохвилини, щогодини чітко виконують всі лікарські призначення. Також доглядають, купають, годують малюків.

     В грудні 2009 року відділ став партнером програми «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука. В рамках програми ми отримали надсучасне медичне обладнання – кувези, умови  перебування в яких максимально наближені до маминого животика;  апарати інвазивної (штучної) та неінвазивної  вентиляціі легень: BEAR, AVEA, INFANT FLOW – відомі світові бренди. Ця висококласна апаратура потрібна для забезпечення дихальної підтримки хворих та недоношених немовлят. Адже основна проблема недоношених діток – неможливість самостійно дихати – через глибоку незрілість та відсутність природного сурфактанта (речовини, що допомагає легеням добре розправитись та повноцінно наповнитись повітрям). Також в наявності чудова слідкуюча апаратура – монітори, пульсоксиметри,  які щосекундно фіксують важливі функції організму немовлят – артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, сатурацію (насичення тканин киснем).

        

 

 

      В роботу відділу впроваджені найсучасніші технології та методи лікування. Діти поступають з пологової зали та операційної із дотриманням кроків «теплового ланцюжка», поміщуються в кувез або на столик з підігрівом. При потребі надаються всі методи дихальної підтримки, замісна сурфактант-терапія. Ми якомога швидше стараємось розпочати годування маляти. Починаємо з материнського молока, якщо мама може нам зцідити хоча б декілька крапельок. Або годуємо високоадаптованими молочними сумішами, які мають підвищений вміст білка, щоб малюк мав змогу набирати вагу. Обов’язково проводиться екранування (затемнення) кувезів та столиків, щоб зменшити шкідливий вплив яскравого світла на незрілі очки малят.

      Широко впроваджено в роботу відділу виходжування недоношених «методом гнізда» (для немовляти з м’яких матеріалів створюється затишна  заглибина типу «гніздечка»).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Також повсякденно використовується метод «мама-кенгуру» – коли малюк тривалий час (поки матуся зможе) знаходиться на грудях матері, чує биття її серця і найніжніші слова, які може сказати тільки мама.

 

 

 

 

 

 

 

     Немовлят, стан яких найважчий, консультують професор кафедри педіатрії медичного університету Павлишин Г.А..

     Діти знаходяться у відділі до того часу, поки зможуть самостійно дихати, обходитися без додаткової подачі кисню, починають набирати вагу.  І тоді наступає радісний, переможний етап для батьків та всього персоналу – разом з мамою малюк переводиться до обласної дитячої лікарні для подальшого лікування.

 

         Наводимо показники роботи відділу за 2014 рік. Ці показники – підсумок нашої повсякденної кропіткої праці, наші досягнення і важкі моменти.

ВСЬОГО  проліковано 256 дітей:

  • доношених 69,
  • недоношених 187, з них – 37 % дітей з дуже малою та критично малою масою тіла.

В залежності від ваги при народженні недоношені діти розподілені так:

  • від 500 грамів до 749 грамів – 14 дітей, з них вижило 2; 
  • від 750 до 999 грамів – 11 малюків, вижили всі 11 (!);  
  • від 1000 до 1499 грамів – 46 немовлят, живі 42;
  • від 1500 до 1999 грамів – 60, живі 56;
  • від 2000 до 2499 грамів – 48, живі 44.

8 недоношених малят народились з вагою 2500 грамів і більше, всі живі. 

         Ці дані вкладаються в середньостатистичний показник виживання дітей  з відповідною вагою у Європі.

 

 

Ми розділяємо біль і тривогу батьків, діти яких перебувають на лікуванні  у відділі інтенсивної терапії новонароджених. Весь колектив додає максимум зусиль для якнайшвидшого одужання малюків. Посмішка батьків і діток для нас найбільша винагорода.

 

Завідувач відділу - Скубенко Неля Володимирівна

Старша медсестра - Паряк Ірина Ігорівна

Лікарі ординатори:

Тріщук Іванна Богданівна

Кондратюк Ольга Ярославівна