Головна | Мій профіль | Вихід| Вхід                   УВАГА ! Сайт перинатального центру змінюється та переїжджає на інший ресурс. Нова адреса https://mid.te.ua


Головна » Статті » Вагітність і пологи

Партнерські пологи

Партнерські пологи: "за" і "проти"

Пологи - це найвідповідальніший етап, яким закінчується вагітність. Щоб пологи пройшли успішно і для вас, і для вашого малюка, сьогодні впроваджується багато нового у системі медичного забезпечення. Про такі сучасні технології багато років тому жінки могли тільки мріяти.

Багато пологових будинків в Україні практикують сімейні пологи, в тому числі і в нашому Тернопільському клінічному перинатальному центрі «Мати і дитина» позитивно відносяться до присутності під час пологів близької людини, тобто «партнерські пологи». Стандарти роботи з сім'єю в сучасному пологовому будинку якраз і передбачають, що партнером може бути батько дитини (так звані «сімейні пологи»), мама, сестра, тобто людина, якій ви довіряєте. Це необхідно для того, щоб відчувати себе впевнено і не боятися пологів.

Головна ідея - перенесення сімейних відносин, домашньої атмосфери, дружньої підтримки в пологовий будинок. Присутність на пологах партнера забезпечує психологічний комфорт роділлі і компенсує хвилювання від незнайомої ситуації і навколишнього середовища. Існує багато доказів того, що під час таких пологів істотно скорочується тривалість пологів, зменшується необхідність у знеболюванні і кількість хірургічних втручань. Також партнерські пологи позитивно впливають  на здоров'я новонародженого.

Радимо заздалегідь обговорити партнерські пологи з чоловіком і разом вирішити: народжувати у парі з чоловіком, батьком майбутньої дитини або іншою рідною людиною, чи самостійно. Дуже важливо, щоб бажання бути вдвох у момент народження вашого малюка було взаємним і повністю усвідомленим. Будьте відверті один з одним. Відомо, що деяким жінкам комфортніше, коли в момент пологів її підтримує не чоловік, а інша близька людина, наприклад, мама або сестра. Головне в партнерських пологах, щоб у присутності цієї людини ви змогли повністю розслабитися, бути спокійною і нічого не боятися.

Присутність чоловіка

Партнерські пологи з чоловіком мають перевагу у тому, що в такий відповідальний момент у житті сім’ї, як пологи, чоловік може виступити "сильним плечем" і в психологічному відношенні (чоловік зможе встановити контакт між жінкою і лікарями) і у фізичному плані (його спину і груди можна використовувати як опору під час перейм). Підтримка чоловіка під час пологів зміцнить сімейні відносини і зробить їх більш гармонійними. Перша зустріч батька зі своєю дитиною відразу ж після її народження стає яскравою емоційною подією і сприяє фізичному та емоційному зв'язку між малюком і його батьком у майбутньому.

Присутність мами

Маму можна взяти з собою на пологи тільки тоді, коли у дочки з матір'ю дуже близькі і довірливі відносини. Плюсом таких пологів є те, що жінка, яка сама народжувала, краще розуміє, що відбувається.

 

Три принципи успішних партнерських пологів:

  1. Двостороння добровільна згода жінки та партнера народжувати разом. Часом майбутній тато турбується про маму протягом 9 місяців, проте не готовий випробувати себе ще й у пологовій залі.
  2. Партнер має бути готовий до активної участі у пологах, а не присутності у якості глядача.
  3. До партнерських пологів необхідно підготуватися обом партнерам. До сімейних чи партнерських пологів Вам допоможуть підготуватися у школі «Відповідального батьківства», що має працювати у кожній жіночій консультації. Партнер має знати, що за зміни відбуваються в жіночому організмі під час перейм та після пологів, аби безпечно допомагати.

Підготовка до партнерських пологів

Вам буде набагато легше впоратися з усіма незвичними та неприємними відчуттями під час пологів, якщо в пологовий будинок Ви прийдете вже підготовленою та поруч з Вами  буде близька людина. Буде добре, якщо учасник «групи підтримки» пройде попередню підготовку і навчання на спеціальних курсах в «Школі батьківства» . У такому разі його допомога під час пологів буде більш ефективною. Невеликий курс занять у жіночій консультації допоможе партнеру відчути себе в пологовому залі більш впевнено і допомагати не тільки морально, а й фізично (робити масаж спини та попереку, вміло підтримувати під час перейм і потуг та ін.). Теоретична підготовка на курсах, підтримка партнера, повна довіра і порозуміння із лікарем – це три кити, на яких тримається впевненість жінки у своїх силах. Це і є запорукою успіху будь-яких пологів.

Сьогодні вважається, що можливість поводитися під час перейм і потуг невимушено сприяє фізіологічному перебігу пологів . Це означає, що під час пологів можна бути активною: рухатися, пробувати різні пози, але не сидіти або лежати на одному місці. Така поведінка дозволить вибрати ту позу, в якій Вам буде найзручніше народити дитину.

Пам'ятайте, що у щасливих батьків народжуються щасливі діти! Коли ви об'єднаєте свої зусилля і зустрінете малюка турботою і ніжністю, і Ви і Ваша дитина отримаєте заряд позитивних емоцій і батьківського тепла на все життя.

 

 

Що потрібно для партнерських пологів?

Для того, щоб бути учасником партнерських пологів, чоловік повинен здати деякі аналізи.

До обов'язкових аналізів для партнерських пологів відносять:

  • аналіз крові на реакцію Вассермана;
  • на ВІЛ;
  • на гепатит;
  • флюорографію;
  • мазок на стафілокок з носа.

Під час пологів підтримка сімї чи друзів має такі переваги:

  • скорочує тривалість пологів;
  • зменшує потребу в медикаментозному знеболенні перейм;
  • зменшує потребу в хірургічних втручаннях;
  • покращує стан немовляти при народженні;
  • значно покращує психологічний та емоційний стан жінки, сприяє сприйняттю пологів як очікуваної радості, а не тривалих мук;
  • зміцнює родинні взаємини, робить їх гармонійними, глибшими та довірливішими;
  • сприяє глибшому фізичному та емоційному зв’язку між батьком та дитиною.

Автор Лимар Н.А.

Категорія: Вагітність і пологи | Додав: Andrew (13.05.2015)
Переглядів: 1322 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar