Головна » Статті » Консультації психолога

Поради психолога вагітним, яким за сорок

Поради психолога вагітним, яким за сорок

     Сьогодні пологами в 40  років вже нікого не здивуєш. Найчастіше причиною пізніх пологів є бажання жінки ,,стати на ноги’’: забезпечити матеріальну незалежність і відбутися професійно, перш ніж народжувати дітей.

     Давайте уявимо собі п’ятьох  різних жінок, які завагітніли після сорока років.

    Перша мріяла про цю дитину останні десять років, всі попередні спроби завагітніти були невдалими, незважаючи на те, що дотримувалась усіх порад лікарів. І ось нарешті трапилось диво зародження нового життя в її лоні…

     Друга жінка має двох дітей -студентів, переживає фінансові труднощі( чоловік недавно втратив роботу), і раптом дізнається про свою неплановану вагітність.

     Третя жінка завагітніла від коханця в той час як чоловік поїхав на заробітки. Сьогодні вона  не знає, що їй робити з цією вагітністю, як признатись чоловікові, роздумує над абортом. Хоча серце підказує, що цього робити не слід…

     Четверта жінка завагітніла  з допомогою допоміжних репродуктивних технологій, це її останній шанс стати мамою. Багато років вона страждала від свого безпліддя і от нарешті зявилась надія…

     Пята жінка взагалі не мала часу і бажання думати про дитину. Її дитиною було її підприємство, сюди вона вкладала всю свою енергію. Це яскравий приклад леді-бос, яка є інтелектуально і фізично активною, впевнена в собі, гідно реагує на критику, зауваження і навіть образи. Вона вміє оперативно переключатись з однієї соціальної ролі ( керівник, ділова жінка) на іншу ( донька своїх батьків, дружина), впевнена в підтримці і допомозі з боку чоловіка і близьких людей.

     Зрозуміло, що в кожної з цих жінок була своя, особлива і неповторна  психічна реальність і в момент зачаття, і під час цієї вагітності. Так, їм всім за сорок. Але всі вони такі несхожі, тому і вагітність, і пологи, і післяпологовий період у всіх буде різним. Часом жінці в такому віці для того, щоб народити здорову дитину, впродовж вагітності не раз доведеться перебувати у відділенні патології вагітних.

     Коли вам за сорок може бути складніше подолати психологічні і моральні проблеми: почуття провини перед дитиною( ,,я не достатньо гарна мама”),тиск суспільства (недоброзичливе ставлення, а часом і ворожість),підвищену тривожність дітей( коли мені прийде час робити кар’єру, треба буде дбати про стареньких батьків), гіперопіка( пізня дитина часто стає для батьків центром всесвіту), розрив поколінь( старшим батькам важче зрозуміти проблеми підлітків). Діти, народжені в середньому віці, як правило, бажані й улюблені. Це означає, що батьки приділяють їм більше уваги, піклуються про їх інтелектуальний і фізичний розвиток.

 

Поради психолога вагітним жінкам, яким за сорок:

     Довіряйте Довіряйте тим, хто з вами поряд –чоловіку, лікарю-гінекологу, мамі, близькій подрузі. Вони розуміють, що вагітність для вас –серйозне випробування, і готові допомагати.

     Розповідайте домашнім про свої переживання Нехай всі члени вашої сімї чекають на народження малюка разом з вами.

     Використовуйте час з користю Декретна відпустка –чудовий час для самовдосконалення.

Не зациклюйтесь на своїх страхах,слухайте приємну музику, прочитайте книги, на які завжди не вистачало часу, дивіться цікаві фільми, намалюйте картину. Візьміть за правило щодня дізнаватись щось нове. Це корисно і для вас, і для малюка.

     Орієнтуйтесь на свої відчуття. Довіряйте собі. Якщо ви добре себе почуваєте, не метушіться і не бігайте без необхідності по лікарях. Насолоджуйтесь вагітністю, і тоді страхи не будуть володіти вами..

     Дистанціюйтесь від людей, які критикують ваше рішення стати мамою.

Народжувати чи не народжувати вирішувати лише вам. Ніхто не має права нав’язувати вам свою думку.

     Шукайте однодумців В інтернеті достатньо спільнот, де мами після 40 зрозуміють вас і підтримають.

 

     Звертайтесь в ,,Групу підтримки матерів” (кабінет психолога ТОКПЦ ,,Мати і дитина”)

 

 

 Практичний психолог ТОКПЦ ,,Мати і дитина’’ Алла Тимчак

Категорія: Консультації психолога | Додав: Andrew (06.04.2017)
Переглядів: 228 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar