Головна » 2016 » Серпень » 2 » Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування
09:36
Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування

   Щороку у світі відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Він проводиться у 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. В цьому році він припав на 1 - 7 серпня.

   Дослідження показують, що найкращий спосіб вигодовування дітей - це початок грудного вигодовування протягом першої півгодини життя, виключно грудне вигодовування до шести місяців та продовження грудного вигодовування до двох років та більше. Грудне вигодовування має позитивні коротко- та довготривалі наслідки для здоров'я дітей та матерів. Зокрема, воно сприяє зниженню дитячої смертності та покращенню здоров'я матерів.

   За даними ЮНІСЕФ зменшення кількості померлих дітей з 13 мільйонів у 1990 році до 8,8 мільйонів у 2008 частково стало можливим завдяки прийняттю базових заходів на збереження здоров'я, таких як ранній початок грудного вигодовування та виключно грудне вигодовування.

   В той час як рівень виключно грудного вигодовування в багатьох країнах світу підвищується, в частині країн він залишається на досягнутому рівні або навіть знижується. Частково це відбувається тому, що згасає політична підтримка ініціативи "Лікарня, доброзичлива до дитини" або тому, що 12-и принципів грудного вигодовування не дотримуються в раніше сертифікованих доброзичних закладах.

   В Україні з 2001 року розпочата сертифікація родопомічних закладів відповідно до статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини", а з 2007 року - дитячих лікувально-профілактичних закладів. На сьогодні статус "Лікарня, доброзичлива до дитини" присвоєно 363 закладам охорони здоров'я. Відсутні регіони України, де б не було жодного такого закладу.

Пози для годування грудьми

Переглядів: 170 | Додав: Andrew | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar